O nás

Jak jsem začínal

Již od roku 1995 se věnuji realizacím zahradnických úprav, které jsem zahájil již při studiích na Střední zahradnické škole v Mělníkuext, kde jsem studoval specializaci Květinářství a Sadovnictví a kde jsem získal pod vedením zkušeného pedagoga Františka Smýkala představu o mém dalším působení v oboru sadovnictví a realizaci zahradnických úprav. Dále jsem se věnoval studiu marketingu a managementu na soukromé škole, které jsem v půli  studia přerušil, z důvodu přijetí na Českou zemědělskou univerzituext, Agronomickou fakultu , obor Zahradnictví. Jednalo se o Bakalářské studium pouze odborných předmětů z oboru zahradnictví. Po úspěšném složení Státních zkoušek ze Sadovnictví, Květinářství, Zelinářství a Ovocnictví jsem obhájil i Diplomovou práci na téma Nákladovost  údržby zeleně v Praze a stroje na údržbu trávníků. Poté jsem se vrátil na jednoleté dálkové specializační  studium na SZaŠ Mělník ke studiu Denrologie a Péče o dřeviny, které jsem zakončil další Maturitní zkouškou. Již během studií jsem pracoval na významných zakázkách pro firemní i soukromou klientelu. Jako další mezník mé profesní kariery bych uvedl manažérskou práci pro OBI Česká Republika pro oddělení zahrady, kde jsem  pracoval v Systémové centrále a přiučil se zde jednání s významnými dodavateli z tuzemska i zahraničí  a přičichl i k ,,velkému obchodu“.

První úspěchy

Mezi mé první významné zakázky při studiu na Vysoké škole  patřila rekonstrukce zahrady Hotelu Holiday Inn v Praze 6, její následná údržba a aranžérské práce interiéru. Jako další významné zakázky bych rád zmínil l Bobovou dráhu na Prosekuext, několik střešních zahrad pro soukromou klientelu a bezpočet realizací soukromých zahrad, kterým se věnuji nejraději, protože mám rád práci s klientem, splnění jeho představ i členů domácnosti.

Již jedenáctým rokem provozuji v Praze na Vinohradech zahradnický ateliér, kde probíhají úspěšná jednání s klienty a vznikají nové  projekty. V tomto rozlehlém ateliéru sídlí zároveň kolega, který se věnuje realizaci designových kuchyní  a interiérů  a kolega stavební architekt.  Naši klienti jsou velmi překvapení, že v našem ateliéru vyřeší téměř vše  kolem stavby, projekci i realizace svého domu, interiéru i zahrady.

Ve volném čase…

Rád bych se ještě vrátil k mým koníčkům a sportům, které provozuji ve volném čase. Jsem posluchačem alternativní hudby a v ateliéru nám stále hraje Radio 1ext.  Ze sportů, kterým se věnuji zejména  v  zimním období,  je to především snowboarding, který provozuji již 21 let a který mi umožňuje čerpat energii v horách u nás i v Evropě. Nesmím zapomenout ani na šipkyext, které v současnosti hraji závodně v 1. ligovém týmu SČOŠS v  a badminton a squash, kterým se udržuji ve formě během pracovního týdne. V létě většinu zálib  provozuji v přírodě a na horách a  to zejména  sjezd a freeride na horském kole, rafting a v neposlední řadě i rybaření a muškaření a to zejména lov pstruhů a dravcůext, které vyžadují  velmi aktivní způsob lovu. Nesmím samozřejmě zapomínat na svou rodinu, která se věnuje podobným aktivitám ve volné čase jako já. Před lety jsem  se začal věnovat i fotografování  a zachycování okamžiků běžného života  rodiny, přírody kolem nás i zajímavých momentů a sportovních výkonů.